VKJ 2015 Studniční a Orlí vrch

27.06.2015 12:38
Byla sobota 27.6.2015 a nastal čas další etapy Vrchařské koruny Jesenicka. Celý týden se termín měnil jako na houpačce, ale v pátek jsem už měl jasno. Škoda jen, že se mi nepodařilo přemluvit svého kamaráda a tahouna v jedné osobě Petra. Chápal jsem jej, v neděli ho čekala horská časovka na Praděd.
Ráno v sobotu jsem měl budíček tak jako kdybych vstával do práce, 4.50, neboť vlak směr Jeseník jel z Opavy 6.16. Pro informaci tento vlak jede přímo až do tohoto lázeňského města, ale jen v sobotu, v neděli ne ???
Cesta byla příjemná až na hordu 70-ti letých turistek, které cestovali až do Lipové, ale které nezavřeli pusu. To bylo psycho. Nicméně přežil jsem a navíc jsem osobně, ještě ve vlaku, poznal osobně Druhého Elitního Jesenické Vrchaře, Ladislava Maršálka.
V 8.30 jsem dorazil do Jeseníku. Připravil Hopíka k jízdě a vyrazil směr Jeseník Lázně. Je to Krpál, kde si neodpočinete. Již na začátku stoupání vás na to upozorňuje dopravní značka 12%. Ale na hoře vás čekají úžasné pohledy na krásné Jesenické kopce, Rejvíz či Šerák, ale i pohledy na samotné Lázně a také se můžete těšit na krásný 2,5 km sjezd zpět do horského města Jeseníku. Zde jsem dokončil focení této turisticky zajímavé oblasti a po dálkové cyklotrase 55 se vydal směr Rejvíz. Rejvíz je jednou z nejvýše položených obcí v ČR. Cesta Jeseník-Rejvíz je jen do kopce. Celkem 10km po cestě a nebo 8km stezkou. Jel jsem víceméně stezkou, kde je úsek asi 2km, který neklesne pod 11% a ten je navíc kamenitý, což u mě velký problém... zdolal jsem jej a přežil. S radostí jsem přivítal tabuli Rejvíz, něco nafotil a pelášil na Orlí vrch, druhý to záchytný bod tohoto dne. Orlí vrch jsem doposud neznal. A proč Orlí vrch? No proto, že zde najdete Penziónu s výbornou kuchyní a obsluhou a také Ekofarmu. Navíc na Rejvízu můžete navštívit velmi oblíbené Mechová jezírka.
Po návštěvě tohoto turistického ráje jsem opět vyhledal cyklotrasu 55 a vyrazil směr Opava. Čekalo mě ještě 70km. A nebyl to jen sjezd. Po několika kilometrovém sjezdíku Údolím Lapku mě čekal Krpálek do Heřmanovic, zde byla "zdravotní" a banánová přestávka. Po ní jsem pak šlapal dál směr Holčovice a Město Albrechtice, kde mívám vždy kávu a zákusek. Oželel jsem to a kávičku s domácím šátečkem z Orlího vrchu dal až v bufetu v Dlouhých Loukách. Odsud je to do Opavy, po známé trase přes Krnov, už jen kousek, 30km. Po cestě jsem ještě vyfotil vzorové odpočívadlo ve Skrochovicích a opavské Stříbrné Jezero zvané Sádrak a to už jsem byl vlastně doma :-) . Kromě pár kapek deště na Orlím vrchu se tomuto dni nedá nic vytknout. Splnil jsem vše dle plánu a nyní je na pořadu Borůvková hora... účet z GARMINU zněl 89,5km, nastoupáno 732m ... jak už jsem jednou říkal, pro někoho nic moc, ale mi to stačí. Já byl s dvěma vrcholy spokojen :-)