Podzimní Ostravice

29.10.2015 08:56
  Letos je nádherný podzim a tak jsem jej využil a prodloužil jsem si Státní Svátek 28.10. o další dva dny, přitom ten první jsem využil k cestě Frýdlant nad Ostravicí-Ostrava-Hlučín-Opava, přitom první část asi 35 km vedla po krásné cyklotrase 59. Začíná sice až v obci Ostravice pod vodním dílem Staré Hamry, kterou najdete po Královnou Beskyd pod Lysou horou, ale využil přímého vlakového spojení Opava-Frýdlant a vyrazil až odtud, města pod Ondřejníkem.
  Nejprve jsem vyfotil centrum s kostelem sv. Bartoloměje a pak již naskočil na 59 a podél Řeky a po té z Pržna po silnici dorazil do Bašky.
  Odtud jsem se po staré cestě a spojce dostal zpět na 59, kterou jsem až do Ostravy neopustil. Pohodově jsem projel Frýdkem-Místem, něco nafotil a pokračoval na Paskov resp. Vratimov a užíval si přitom téměř prázdnou Cyklostezku. Minutím Vratimova se před Vámi otevře kouzelná část 59-tky a vy pelášíte perfektním povrchem cyklostezky stále podél "divoké" Ostravice ke kdysi Černé Ostravě. A kupodivu i zde najdete síť cyklostezek, aniž by jste vadil automobilům či chodcům. A navíc já zvolil průjezd Komenského sady, které jsou perfektní spojkou mezi Slezskou Ostravou a Petřkovicemi, kde začala druhá část této cesty. Nicméně to už byla taková rutina, která vedla přes Hlučín, Kozmice a Dolní Benešov do Kravař, kde jsem naskočil na E55 a dorazil po ní až do dom do Opavy-Kateřinek :-)