Nepodařený výlet

27.07.2016 13:10
  Víkend 23.-24. 7. 2016 ve znamení opět Jesenických kopců. Na pořadu měl být Skřítek, Tři Kameny, Dlouhé Stráně a Červenohorské Sedlo. Nakonec díky náhle ztráty fyzických sil z toho byly pouze dvě stoupání, v první chvíli mi to přišlo strašně líto, nicméně už nejsem ve věku, kdy si za každou cenu něco musím dokazovat.
   A nyní hlavně k sobotě. Brzy ráno jsem se v Krnově sešel se svými spolucestovateli, Petrem Mikeskou a Vláďou "Puritem" Kněžíkem a vlakem vyrazily směr Rýmařov.
  Zde začala pouť nejprve s výstupem na Skřítek. Trasa z města vedla po cyklostezce 6077 směr Stará Ves, zde jsem se o nich na chvíli odpojil a na samotný vrchol stoupal po silnici I/11 a Petr s Vláďou raději využili cyklostezku 6143. Ke Skřítku, známém to Horském sedlu, jsme dorazili téměř ve stejnou dobu, Samotné stoupání má délku 7,8 km s převýšením 255 m. Bylo to příjemné rozehřátí před tím co nás dále čekalo. Před druhým stoupáním dne byl ale sjezd do Velkých Losin, známých to Lázní s novým Aquparkem, Zámkem a starobylou Papírnou na ruční papír. Sešup měl délku 21 km a spadli jsme při něm až výšku 365 m a zde to poté začalo opět nanovo.
   Před námi byly Tři Kameny. Tři kameny jsou ukázkou mrazového srubu. Dosahují výšky až 30 metrů. Jsou odtud pěkné výhledy do Přemyslovského sedla a na Černou stráň. Přímo až na vyhlídku vede turisticky značená cesta. Co se týče kola jsme využily cyklostezky 6114 na Žárovou a Horní Bohdíkov, 6196 na Pekařov a nakonec 6155 na samotnou útulnu Tři Kameny. Bylo to 13. km stoupání s nastoupanými metry téměř 670 m a 22. % maximem. Kluci se poté jeli podívat na samotné šutry a pak nás čekal sjezd do horského střediska Kouty nad Desnou, kde jsme přespaly v penziónu Sokolka.
  Neděle měla být ve znamení Dlouhých Strání, nestalo se tak. Po 7. km výjezdu na DS se mi zastavily nohy a tělo i mozek řekly STOP a já jej poslech a vrátil se zpět do Kout a poté v klidu pokračoval směrem Losiny a Šumperk, kde jsem naskočil na vlak vrátil se domů

SOBOTA
NEDĚLE

FOTOGALERIE